Hemen Başvuru Formu

Performans Testleri

Uzman ekiplerce gelişmiş ölçüm cihazlarıyla yapılamakta olan testler ön test ve son test olarak iki basamaklı şekilde yapılmaktadır.

Sezon öncesi ön test değerlendirmelerinde sporcunun olası sağlık sorunlarını belirlemek ve fiziksel durumunu ayrıntılı bir biçimde ortaya koymak açısında yapılacak testler önemli yer tutar. Bu tür değerlendirmeler sadece performans sporcuları için değil spora yeni başlayan veya başlamak isteyen her yaşta birey için önemli ve değerlidir. Bu tür değerlendirmenin sonuçları ışığında kişinin risk taşıyan olası sağlık sorunlarını çözmek mümkündür. Ayrıca elde edilen bulgular ışığında sporcuya özel egzersiz planlama şansı da elde edilir.

Sporcunun yaptığı spor branşı göz önünde tutularak genel dayanıklılık (maksimal test), anaerobik güç, kas kuvvet ve dayanıklılığı, genel psikolojik durum, vücut kompozisyonun belirlenmesi ile ilgili testler uygulanmaktadır. Test sonuçları ışığında kişiye ve branşına uygun antrenman önerileri verilmektedir. Bu testler ile sporcunun branşına ve düzeyine uygun özellikler temel alınarak fiziksel eksikliklerini belirleme ve yerine koyma şansı elde edilebilir.

Kayıt için gerekli belgeler
  • Sporcunun nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Velinin nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 1 adet fotoğraf
  • Kayıt formu (Kayıt esnasında Fenerbahçe Spor Okulu Merkezimizden temin edebilirsiniz.)
  • Sağlık Raporu (Spor yapmasında herhangi bir sakınca yoktur ibareli olacak şekilde sağlık ocaklarından veya aile hekimliklerinden temin edebilirsiniz.)